Oferta dla Klientów indywidualnych

Oferta dla klienta indywidualnego (osoba fizyczna)

Więcej >>

Oferta dla Firm i Instytucji

Oferta dla osób prowadzących działalność gospodarczą i Instytucji

Więcej >>

Oferta dla rolnictwa

Oferta dla Osób prowadzących działalnośc rolniczą i działy specjalne produkcji rolnej

Więcej >>
opcja1
opcja1 opcja1 opcja1

Kursy walut

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-10-20
USD 3,5966 +0,20%
EUR 4,2452 +0,17%
CHF 3,6601 -0,26%
GBP 4,7221 +0,03%
Wspierane przez Money.pl

Kalkulator kredytowy

Reklama / promocja

Aktualności

Oct 31, 2014
Ataki internetowe na komputery domowe i firmowe
W związku z nasilającymi się przypadkami ataków internetowych na komputery domowe oraz firmowe, chcemy zwrócić Państwa szczególną uwagę na tematykę bezpieczeństwa Internet Bankingu (IB) i Home Bankingu (HB). Obecnie na podstawie przekazów medialnych różnych podmiotów w tym i banków wyraźnie widać wzmożone działania przestępców wykorzystujące złośliwe oprogramowanie tzw. wirusy, trojany, itp.. Opierając się na opisach prawdopodobnego działania przestępców i ich złośliwego oprogramowania, przedstawiamy różnorakie metody nieupoważnionych zmian numerów NRB w przygotowywanych w IB przez klienta banku przelewach: - Podmianę właściwego numeru NRB rachunku na liście kontrahentów lub przelewów zdefiniowanych - związane jest to (wg informacji w piśmie KNF z 1 sierpnia) z kradzieżą identyfikatora i hasła dostępu do bankowości internetowej, dzięki czemu złodziej ma dostęp do rachunku modyfikując, w dowolnym momencie, numery rachunków docelowych w zdefiniowanych wcześniej wzorcach. - Podmianę właściwego numeru NRB rachunku w oknie IB definiującym przelew - w przypadku korzystania przez klienta z metody kopiuj / wklej, w momencie kopiowania (zapamiętania) numeru rachunku (Ctrl+C), np. z faktury otrzymanej drogą elektroniczną, a następnie wklejania (Ctrl+V) tegoż numeru w formatkę przelewu, następuje podmiana numeru NRB na inny. - Podmianę właściwego numeru NRB, który wyświetlany jest na ekranie w oknie przeglądarki - w momencie wyświetlania strony IB z formatką przelewu zawierającą właściwy numer NRB, na komputerze klienta podmieniany jest on na inny numer NRB. Powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich przypadków działań przestępczych. Dodatkowo ulegają one ciągłym zmianom. Tym niemniej sugerujemy, by przed zatwierdzeniem przelewu hasłem jednorazowym zawsze sprawdzać czy numer rachunku odbiorcy przelewu jest prawidłowy porównując go z dokumentem źródłowym. Dodatkowo informujemy, że w najbliższym czasie udostępnimy dodatkowe funkcje Internet Bankingu, które będą wspierać klienta w zakresie bezpieczeństwa, jednakże wszystkie powyższe zalecenia pozostaną aktualne. Standardowe i podstawowe zasady bezpieczeństwa: # Sprawdzać czy strona do logowania posiada odpowiedni adres oraz czy połączenie z bankiem jest szyfrowane. # Sprawdzać poprawność certyfikatu strony www. # Nie zezwalać przeglądarce na zapisywanie danych haseł i nazw użytkownika w formularzach. # Nie podawać poufnych informacji na stronach np. przypominających swoim wyglądem strony Banku. # Zawsze kończąc pracę korzystać z polecenia Wyloguj. # Nie otwierać podejrzanych i niespodziewanych załączników z poczty mail od nieznanych nadawców. # Nie używać do logowania adresu lub linku podesłanego w wiadomości e-mail. # Nie korzystać z „obcych” komputerów oraz z „obcych” sieci udostępniających internet np. sieci WiFi. # Posiadać zainstalowane na komputerze oprogramowanie antywirusowe uznanej firmy. # Dbać o aktualizację programu antywirusowego, oprogramowania przeglądarki oraz systemu operacyjnego.


Najnowsze aktualności

PODZIĘKOWANIA DLA BANKU
Kolejne podziękowania dla Sierpeckiego Banku Spółdzielczego za wystąpienie w roli sponsora i ufundowanie nagród dla zwycięzców Plebiscytu ,,Sportowiec Ziemii Sierpeckiej 2016".

Data dodania: Feb 17, 2017
BANKOMAT W LELICACH
Uprzejmie informujemy, iż z dniem 08.02.2017 r. uruchomiony został bankomat przy Punkcie Kasowym w Lelicach.
Data dodania: Feb 6, 2017
ZMIANA DOMENY
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż z dniem 07.02.2017 r. przestaje funkcjonować domena ekonto.bssierpc.pl.
Data dodania: Feb 6, 2017
NOWA SIEDZIBA PUNKTU KASOWEGO W LELICACH
Dnia 26 stycznia 2017 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Punktu Kasowego w Lelicach. Obecnie Punkt Kasowy mieści się na ulicy Parkowej 10.
Data dodania: Jan 27, 2017
PODZIĘKOWANIA DLA BANKU
Sierpecki Bank Spółdzielczy po raz kolejny otrzymał podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie finansowe na działalność statutową Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Sierpcu.
Jest nam niezmiernie miło, że dokładając niewielką cegiełkę możemy przyczynić się do rozwoju dzia
Data dodania: Dec 23, 2016

Placówki Banku

  SBS Oddział Sierpc
  ul. Wiosny Ludów 6 09-200 Sierpc
  tel. +48 24 275 25 21
  więcej >>
  SBS PK Sierpc przy SP
  ul. Świętokrzyska 2A
  09-200 Sierpc
  tel.
  więcej >>
  SBS Filia Gozdowo
  ul. Krystyna Gozdawy 17 09-213 Gozdowo
  tel. +48 24 276 21 86
  więcej >>
  SBS PK Lelice
  ul. Parkowa 10
  09-213 Gozdowo
  tel. +48 780 063 300
  więcej >>
  SBS Filia Szczutowo
  ul. 3 Maja 66
  09-227 Szczutowo
  tel. +48 24 276 71 13
  więcej >>
  SBS Filia Rościszewo
  ul. Jana Pawła II 2
  09-204 Rościszewo
  tel. +48 24 276 42 02
  więcej >>

Nasi partnerzy